Valmentajat

Meido Kan vetäjät 2017

Nimet

Eronen Eemil 1. kyu

Heinola Erkka 2.kyu

Heinonen Antti 2. dan

Henttonen Jarkko 2.kyu

Hiilamo Heikki 1. dan

Jani Jukka 1.dan

Keskinen Anne 1. dan

Kinnari Niko 2. kyu

Klefström Juha 1. kyu

Korkia-aho Esa, 3. dan

Korpiola Eki 1. dan

Korpiola Kyösti  7. dan

Koski Otso 1. kyu

Laakso Jussi 1 kyu

Laitinen Arttu 4. dan

Lind Pasi 5. dan

Lähteenkorva Heikki 6.dan

Mäkelä Mika 3. dan

Niska Arttu 3. kyu

Niska Pentti 1. kyu

Niska Petteri 3 kyu

Peltonen Juha 1. dan

Pensala Maija 1. dan

Pensala Mari 3. kyu

Piri Tapani 1. dan

Purjo Timo 1.dan

Pöyhönen Pekka 2. dan

Renko Antti 4. dan

Sara Misri 3 kyu

Sulander Petteri 1. dan

Tanayama Saku 2. dan

Toikka Tarja. 1 dan

Vainio Juha 5. dan

Virta Nico 2 kyu

Heikki Lähteenkorva 6. dan

 

Meido-kan ry:n puheenjohtaja 

Hallinto

Liittograduoija

Judo 

heikki.lahteenkorva@borentum.fi

 

 

 

 

 

 


 

Pasi Lind 5.dan

 

Judo

Muksujudo

Judojunnut

pasi.lind@opera.fi

 

Judoliiton vuoden kouluttaja v.2015

 

 

 

 


 

Juha (Flobe) Vainio 5.dan

 

Näkövammaiset /aikuiset

Nuoret ja Junnut

Aikuiset tekniikka

 

 

 

 

 

 

 


 

Arttu Laitinen 4. dan

 

Meido-Kan hallituksen jäsen

Judotoiminnanjohtaja

Kataopetus

Muksujudo

Liitto- ja seuragraduoija

arttu.laitinen@tpi.fi

GSM 0407511333

 

 

 

 

 

 


 

Saku Tanayama 2. dan

 

Aikuiset / tekniikka

Junnut ja Nuoret

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Esa Korkia-aho 3.dan

 

Kilpailijat

esa.k@elisanet.fi

 

 


 

Pekka Pöyhönen 2.dan

 

Seuragraduoija

Judo

pekka.poyhonen@pp-con.fi

 


 

Petteri Sulander 1. dan 

 

A- ja B-nuoret ja aikuiset randori

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tarja Toikka 1.dan

 

Nuorisuomi -asiat

Perhejudo

Judojunnut

tarja.toikka@aalto.fi

 


 

Antti Heinonen 2.dan

 

 

Alkeis-, kuntojudo ja tekniikkaharjoitukset aikuisille

Nuorten kisaryhmä ShiaiPosse - tekninen asiantuntija

 

 

 


 

Juha Peltonen 1.dan

 

Judojunnut alkeisharjoitukset 11-14 v

Judojunnut jatkoryhmä 7-10 v

Judojunnujen kilpailutoiminta

juha.m.peltonen@wippies.fi

 


 

Maija Pensala 1.dan

 

Kataopetus

Muksujudo

Jäsenrekisteriasiat

Seuragraduoija

p. 0449719006

 

maija.pensala@gmail.com

 

 


 

Anne Winter (ent.Keskinen) 1. dan

 

Perheliikkari

Perhemuksujudo

keskinen.anne@gmail.com

 

GSM 0405790130

 

 


 

Emil Eronen 1. kyu

 

muksujudo

judojunnut

emppu.eronen@outlook.com

 

 

 

 

 

 


 

Juha Klefström 1.kyu

 

Apuvetäjä

Judojunnut alkeisharjoitukset 7-10 v.

Judojunnut jatkoryhmä 7-10 v.

 

 


 

Mari Pensala 3. kyu

Muksujudo

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Eki Korpiola 1. dan

Judojunnut U9-U13

eki.korpiola@amersports.com

 

 

 

Tapani Piri 1. dan

Junioreiden kisaryhmä - Shiai Posse

tapani.piri@gmail.com

 

 


 

 

Pentti Niska 1. kyu

Junioreiden kisaryhmä - Shiai Posse

pentti.niska@welho.com